Elektrokola

Elektrokola
Pokud chcete prozkoumat krásy Krkonošských hor a užít si horskou túru jiným způsobem než pěšky, půjčte si některé z elektrokol, které Vás zaveze na místa, kde se Vám bude tajit dech.

*Nabídka platí dle dostupnosti našich partnerů, primárně v letní sezóně.
 

 

 

Vyzkoušejte cyklostezky kolem Grand hotelu Hradec

 

 

Dětská trasa
 

Dětská trasa
Varianta A
Délka: 17,1 km
Převýšení: 550 m
Obtížnost: 1/3

Dětská trasa
Varianta B (s lanovkou)
Délka: 13,3 km
Převýšení: 230 m
Obtížnost: 1/3

Sjeďte na hlavní křižovatku v Peci, zde se dejte doleva a ihned doleva(!) na cyklostezku K1A, poté pokračujte až na Janovy boudy. Zde se dáte doleva na Kubátovu cestu a dostanete se k cíli – herní krajina PECKA. Můžete také pokračovat dále do kopce na Růžohorky, kde si můžete dát oběd. Zpáteční cesta je stejná.

Upozornění – trasa vede do dlouhého kopce. Z cesty však můžete sjet a dojet k lanovce na Portášky, která Vás k herní krajině Pecka vyveze. Alternativní variantou je cesta podél Úpy vpravo, cestou je několik míst, kde si děti mohou pohrát. Dojedete do Velké Úpy k lanovce Portášky, tou se necháte vyvézt k herní krajině Pecka a odtud případně dojedete do kratšího kopce na Růžohorky (farma, restaurace). Cestu zpět pak můžete absolvovat po cyklostezce K1A, jak je popsáno na začátku.
 

Dětská trasa - Varianta A

Dětská trasa - Varianta B (část první)

Dětská trasa - Varianta B (část druhá)


 

Trasa 1
 

Délka: 26 km
Převýšení: 970 m
Obtížnost: 2/3

Hned pod hotelem se dáte doprava do kopce na Richtrovy boudy, budete pokračovat na Výrovku a odtud doprava na sedlo mezi Luční a Studniční horou k Památníku obětem hor (můžete sjet až k Luční boudě a stejnou cestou se vrátit zpět). Pak se vydáte zpět na Výrovku a budete pokračovat rovně k Boudě Na Rozcestí. Zde pojedete rovně kolem Dvorské boudy až na Přední Rennerovky. Pod nimi uhnete doleva a následně odbočíte ze silnice prudkou zatáčkou doleva. Poté budete pokračovat přes Zinneckerovu strouhu na Vodovodní cestu až k Tetřevím boudám. Zde se dáte prudce doleva téměř o 180 stupňů směrem na Lesní boudu. U Lesní boudy odbočíte doprava na Hrnčířské boudy, na Lučinách se dáte doleva a ihned doleva. Jamile podjedete vlek Mulda, dáte se doprava (do Pece se případně dostanete i rovně, trasa je ale o trochu delší). Odtud již vede asfaltka přímo do Pece. Sjedete až na hlavní křižovatku v Peci a zde se dáte doleva ke Grandhotelu Hradec.
 

Trasa 1 

Trasa 2


Délka: 22,3 km
Převýšení: 570 m (varianta B 220 m)
Obtížnost: 2/3
 
Střední – se 2 lanovkami

Lanovkou se vyvezete na Hnědý vrch, poté se vydáte po cyklotrase k farmě Lesní bouda, odtud na Hrnčířkou boudu a pak přes Lučiny ke Kolínské boudě. Na křižovatce pod Kolínskou boudou se dáte doprava, u rozcestníku však nebudete pokračovat dolů, ale zatočíte doleva do kopce. Na dalším rozcestníku se dáte mírně doprava, stále po cyklostezce K19B. Na T křižovatce pak doleva. Na Zrcadlových boudách pojedete rovně.

Varianta A s lanovkou – na rozdvojení na Lobkovicovu cestu – z kopce mírně doprava, budete pokračovat dolů a nad Hoffmanovou boudou se dáte doprava až ke spodní stanici lanovky Černohorský express.
Varianta B – na rozdvojení na Černohorskou silnici – nahoru na vrchol Černé hory, z Černé hory vedle Černé boudy, na křižovatce se dáte doleva (vyhnete se tak prudkému kopci nad Václavákem). Po 1. Krkonošské cyklo naučné stezce pojedete stále rovně, u rozcestníku u Luční Svážnice se dáte doprava na křižovatku Pod Kolínskou boudou a odtud na Kolínskou boudu přes Lučiny. Nad Pražskou boudou se dáte lehce doprava a pak hned doleva – sjezd pod vlekem ESO kolem Žižkovy boudy až k vleku JAVOR, zde pojedete rovně dál do Pece až k hlavní křižovatce, kde se dáte doleva ke Grandhotelu Hradec.
 

Trasa 2 - Varianta A (část první)

Trasa 2 - Varianta A (část druhá)

Trasa 2 - Varianta B 

Trasa 3 – Trasa krásných výhledů


Střední obtížnost, dlouhá
Délka: 39,1 km
Převýšení: 1 550 m (varianta B s lanovkou 1 300 m)
Obtížnost: 3/3
 
Varianta A – Hned pod hotelem se dáte doprava do kopce na Richtrovy boudy, budete pokračovat na Výrovku a odtud doprava na sedlo mezi Luční a Studniční horou k Památníku obětem hor (můžete sjet až k Luční boudě a stejnou cestou se vrátit zpět). Pak se vydáte zpět na Výrovku a budete pokračovat rovně k Boudě Na Rozcestí. Zde pojedete rovně kolem Dvorské boudy až na Přední Rennerovky. Pod nimi uhnete doleva a následně odbočíte ze silnice prudkou zatáčkou doleva. Poté budete pokračovat přes Zinneckerovu strouhu na Vodovodní cestu až k Tetřevím boudám. Zde se dáte prudce doleva téměř o 180 stupňů směrem na Lesní boudu a odtud pak na Hrnčířské boudy. Budete pokračovat dál a pod Cihlářskou boudou uhnete prudce doleva (téměř o 180 stupňů). Pojedete dál stále po asfaltce, při rozdvojení se dáte doprava (viz číslo 17). Při napojení na cestu (T křižovatka) uhnete doleva a budete pokračovat až na Zrcadlovky. Při napojení na cestu – varianta A s lanovkou Černá Hora – pojedete doprava z kopce a budete pokračovat do Jánských Lázní a zde k lanovce.

Varianta B – vydáte se doleva do kopce směrem na Zinnerckerovy boudy a odtud dál nahoru k vrcholu Černé hory.
Pokračování od horní stanice lanovky: Kolem Černé boudy dojedete na křižovatku, zde se dáte doleva kolem Zrcadel (vrchol) - vyhnete se tak prudkému kopci nad Václavákem. Při napojení na asfaltku uhnete prudce doprava téměř o 180 stupňů na křižovatku Pod Kolínskou boudou, odtud pojedete na Kolínskou boudu, přes Lučiny, nad Pražskou boudou se dáte lehce doprava a hned doleva – sjezd pod vlekem ESO kolem Žižkovy boudy až k vleku JAVOR, zde pojedete rovně dál do Pece až k hlavní křižovatce, kde se dáte doleva ke Grandhotelu Hradec.
 

Trasa 3 - Varianta A (část první)

Trasa 3 - Varianta A (část druhá)

Trasa 3 - Varianta B 

Trasa 4


Dlouhá, náročnější, pro ty, kteří už v Peci někdy byli, a chtějí objevit tak trochu „jiné“ Krkonoše (malebné okolí Lysečin)
 
Délka: 43 km
Převýšení: 1 300 m
Obtížnost: 3/3
 
Varianta A – Sjedete na hlavní křižovatku v Peci, dáte se doleva a ihned doleva na K1A. Po ní až na Janovy boudy.
Varianta B – Sjedete na hlavní křižovatku v Peci, přejedete most, pojedete po pravé straně řeky Úpy do Velké Úpy k lanovce Portášky. Tou lze vyjet na Portášovy boudy a odtud sjezdem na Janovy boudy.

Odtud vedou obě trasy stejně. Pojedete směrem na Spálený mlýn a po Pohádkové stezce (K24) dojedete do Dolní Malé Úpy, pak dále ke kostelu a po Cestě bratří Čapků směrem na Pomezní boudy do Horní Malé Úpy. Zde si můžete odpočinout a dát občerstvení v místním pivovaru Trautenberk s restaurací. Pivo jste již možná ochutnali i v naší restauraci (v pivovaru samozřejmě nabízejí i různé jiné pivní speciality, např. 14, letní ALE desítku a mnoho dalších). Vrátit se můžete po hlavní silnici a opět sjedete zpět ke kostelu v Malé Úpě. Odtud budete pokračovat doleva po Pohádkové stezce/ Cestě bratří Čapků, na rozdvojení se dáte doleva. U Cestníku uhnete doleva po Cestě bratří Čapků. U Lysečinské boudy se dáte doprava na Horní Lysečiny a pojedete stále rovně po K1B až do Dolních Lysečin. Pak budete pokračovat rovně až do Horního Maršova. Když budete unaveni, můžete odsud již směřovat po hlavní silnici na Pec pod Sněžkou. Jinak se napojíte na Rudolfovu cestu směrem na Pražačku a budete pokračovat na Krausovy boudy, dále na Velké pardubické boudy a odtud na křižovatku pod Černou horou a do Pece. Alternativně lze od Krausových bud vyjet na kopec Signál, odtud na Pěticestí, na Václavák a odtud do Pece pod Sněžkou. Na této cestě patrně nepotkáte mnoho turistů až do míst, kde se obě trasy napojí na cestu z Černé hory do Pece.
 

Trasa 4 - Varianta A


 

 

 
 
UŽITEČNÉ ODKAZY
Pec pod Sněžkou 137
542 21 Česká republika
Tel. +420 490 509 509
E-mail: hotel@grandhotelhradec.cz
SLEDUJTE NÁS
© 2024 Grand Hotel Hradec. All rights reserved.
Využijte nejvýhodnější cenové nabídky přes přímou rezervaci na grandhotelhradec.cz. Nyní i s Karta hosta kartou hosta více informací rezervovat