Běžkování

Běžkování

Pohyb na běžkách je nejen balzámem pro naše tělo, sportem, ale také krásným způsobem aktivní relaxace a možností pro objevování nových míst. Vyberte si například z těchto tras:
 

  1. Na Sněžku a přes Výrovku a Liščí horu zpět do Pece (19 km) [Mapa trasy v PDF]


Z Pece se vyvezete lanovkou na Sněžku. Ze Sněžky sestoupíte do Obřího sedla a dále k Luční boudě a přes památník obětem hor se dostanete k Výrovce. Z Výrovky se vydáte po rovinatém úseku k chalupě Na Rozcestí a odtud přes Liščí horu k Lyžařské boudě a sjezdovce Zahrádky. Zde můžete sjet do Pece anebo si protáhnout okruh přes Peckou samotu. Okruh má celkově přibližně 19 km (i s lanovkou na Sněžku).
 

  1. Bramberkem na kopec, přes Liščí horu a Rennerovky zpět do Pece (18 km) [Mapa trasy v PDF]


Středně náročný okruh, který si ovšem ještě můžete ztížit tím, že nepoužijete lanovku na Hnědý vrch. Bez lanovky cca osmnáctikilometrová trasa Vám po celé své délce nabídne upravenou stopu. Po výjezdu lanovkou na Hnědý vrch se můžete pokochat výhledem na Krkonoše z rozhledny Hnědý vrch. Z Hnědého vrchu dojedete přes Liščí horu k bufetu Na Rozcestí. Odtud se vydáte kolem Dvorské boudy a Rennerových bud po Vodovodní cestě k Lesní boudě a Zahrádkám. Zde můžete sjet zpět do Pece nebo si prodloužit okruh přes Peckou samotu.
 

  1. Krátký vyhlídkový výlet z Pece do Pece (8 km) [Mapa trasy v PDF]


Velmi nenáročný okruh, který si ovšem můžete ztížit tím, že nepoužijete lanovku na Hnědý vrch. Bez lanovky cca osmikilometrová trasa Vám po celé své délce nabídne upravenou stopu i s možností bruslení. Po výjezdu lanovkou na Hnědý vrch můžete navštívit stejnojmennou rozhlednu, kde za pěkného počasí uvidíte Krkonoše v celé své kráse. 


Co Vám můžeme zarezervovat:

Lyže/Snowboard 490,- / den (záloha = platba za půjčení)
Skialpy 990,- / den (záloha = platba za půjčení)
Běžky 350,- / den (záloha = platba za půjčení)

 

UŽITEČNÉ ODKAZY
Pec pod Sněžkou 137
542 21 Česká republika
Tel. +420 490 509 509
E-mail: hotel@grandhotelhradec.cz
SLEDUJTE NÁS
© 2024 Grand Hotel Hradec. All rights reserved.
Využijte nejvýhodnější cenové nabídky přes přímou rezervaci na grandhotelhradec.cz. Nyní i s Karta hosta kartou hosta více informací rezervovat