Skialp

Skialp
Nalepit na lyže pásy a stoupat poetickou, zasněženou krajinou. Na běžkách už by to byla velká dřina, na sněžnicích je zase škoda nevyužít svahu, který míří dolů. Přitom na pásech se nemusí nijak spěchat, stačí posouvat lyže krok sun krok a kochat se. Vyberte si třeba z těchto tras:
 
  1. Skialpová trasa pětka – Modrým dolem k Výrovce

Z Pece pod Sněžkou se dáte po červené značce k výstupu do Modrého dolu a zimní tyčovanou cestou Modrým dolem dojdete až k Výrovce (procházíte mohutnou lavinovou dráhou, proto dbejte obezřetnosti, a především v závěru může nastat problém s orientací díky zafoukaným tyčím). Poté pokračujete dál po zelené přes Richtrovy Boudy a užijete si krásný sjezd až dolů do Pece pod Sněžkou. (Také můžete zvolit variantu, kdy odbočíte na červenou, a to na rozcestí U Richtrových bud a dále pokračujete do Zeleného dolu nebo po červené na Železnou stezku.)

skialp
 
  1. Skialpová trasa šestka – Obřím dolem na Sněžku

Z Pece pod Sněžkou se dáte po modré do Obřího dolu a stoupáte do sedla pod bývalou Obří boudou, pozor jedná se o strmý a často zledovatělý úsek!!! Postupujete po červené přes vrchol Sněžky, zde se opět setkáte se strmým a často zledovatělým úsekem!!! Prosím buďte opatrní k ostatním návštěvníkům a při případné cestě v opačném směru sundejte lyže a běžte pěšky. Dolů postupujete po žluté trase k horní stanici lanovky na Růžové hoře (často vyfoukaný a zledovatělý terén), dále průsekem pod lanovkou, jedná se o strmý a často zledovatělý úsek (a navíc v celém úseku leží podélně 2 ocelová lana), pokračujete do dolní stanice lanovky.

Při sjezdu: dále po žluté buď na modrou a do Pece pod Sněžkou, nebo přes louky enkláv Větrník a Karlův vrch a po neznačené cestě můžete pokračovat až do Velké Úpy. Další variantou je bezpečná varianta přes Růžohorky (zelená a žlutá značka – horní stanice Boboliftu a po sjezdovce dolů až do Velké Úpy). Při výstupu z Pece pod Sněžkou lze využít i zelenou značku Bukovým údolím, ale nedoporučujeme ji pro sjezd (strmý a často velmi zledovatělý terén).  
Co Vám můžeme zarezervovat:
 
Lyže/Snowboard 440,- / den (záloha = platba za půjčení)
Skialpy 900,- / den (záloha = platba za půjčení)
Běžky 350,- / den (záloha = platba za půjčení)

 
UŽITEČNÉ ODKAZY
Pec pod Sněžkou 137
542 21 Česká republika
Tel. +420 490 509 509
E-mail: hotel@grandhotelhradec.cz
SLEDUJTE NÁS
© 2024 Grand Hotel Hradec. All rights reserved.
Využijte nejvýhodnější cenové nabídky přes přímou rezervaci na grandhotelhradec.cz. Nyní i s Karta hosta kartou hosta více informací rezervovat