Herní krajina Pecka

Herní krajina Pecka
Herní krajina Pecka představuje unikátní soubor dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanových stezek a prolézaček. Zdarma ji můžete navštívit u horní stanice lanovky na Portášky ve Velké Úpě, vzdálené jen 2,5km od Grand Hotelu Hradec.
  
Herní krajina Pecka představuje život ve větvích stromů, na louce i v blízkosti horské bystřiny, který je typický pro krkonošskou přírodu. Stezka Portášovy boudy ve výšce 1062 m n. m. má více než deset stanovišť s dřevěnými sochami znázorňujícími charakteristická zvířata, hmyz nebo ptáky Krkonoš.
 
Herní krajina je složena ze tří celků: vodního světa, světa v korunách stromů a luční části. Jedna část vzniká na louce, druhá v lese a třetí na rozhraní lesa a louky. Zajímavostí v lesní části je chodník zavěšený nad zemí mezi kmeny stromů. Tam také objevíte modely hnízd ptáků typických pro Krkonoše. Nejen děti potěší výhled do kraje z vyhlídky, kterou tvoří paroží jelena. Po povalovém chodníku se projdete mezi obří dřevěnou sochou rysa, zmije, či vřetenovky. Všechny tyto prvky jsou průchozí a děti po nich mohou i lézt.
 
Prolézt si mohou taky liščí, či jezevčí nory, naučí se poznávat zvířecí stopy, nebo si mohou prohlédnout rozestavěné mraveniště v nadživotní velikosti. Děti bude bavit i 180 metrů dlouhá lanová stezka mezi stromy. Zjistí například, jak v Krkonoších hnízdí vzácný čáp černý.
 
Na cestu se vybavte dřevěnou peckou, pomůže vám při zdolávání několika vodních a mechanických překážek. Suvenýr Pecky, dřevěnou kuličku, pak nejvíc upotřebíte ve Vodním světě. V instalaci velkého mloka, který je tvořen soustavou dřevěných klauzů (malých nádrží), si děti vyzkouší motoriku i logiku. Můžete ji zakoupit v půjčovně koloběžek SkiResort Live i u obsluhy lanovky na horní stanici na Portáškách. Spoustu zábavy si ale užijete i bez ní, dřevěná pecka není podmínkou vstupu do Herní krajiny.

 

Koloběžky

Dolů z Pecky můžete sjet na koloběžkách. Půjčovnu koloběžek najdete na Portáškách, hned vedle horní stanice sedačkové lanovky, nebo dole ve Velké Úpě. 
 
JAK NA HERNÍ KRAJINU PŘÍMO Z PECE POD SNĚŽKOU? 
Pokud k Herní krajině Pecka míříte přímo z Pece pod Sněžkou, je možné si vybrat z několika tras: 
  • Vyjeďte kabinkovou lanovkou (Sněžka) na Růžovou horu. Poté sejděte na Portášky k Herní krajině Pecka. Trasa z Růžové hory je asfaltová. Zvládnete ji tedy i s kočárkem. Od Herní krajiny Pecka je možné sejít do Velké Úpy buď po asfaltové cestě, nebo lesní pěšinou tzv. Cestou horských nosičů
     
  • Z Pece pod Sněžkou se vydejte po „staré silnici“ do Velké Úpy. Jde o vycházkovou cestu Krakonošova zpovědnice s několika herními prvky pro děti. Z Velké Úpy můžete vyjet na Portášky sedačkovou lanovkou Portášky, nebo zvolit pěší trasy (viz výše). 
     
  • Přímo z Pece můžete taky vystoupat na Růžovou horu pěšky a následně sejít k Herní krajině na Portáškách. Tato trasa není vhodná pro kočárky. 
     
  • Z Pece do Velké Úpy je možné vyjít i po cestě, která začíná mírně stoupat do lesa za hotelem Máj. Tato trasa je asfaltová a dovede vás na Herní krajinu. Je možné z ní ale odbočit a vyjít k Herní krajině kratší cestou po dalších turistických trasách (například Šramlem), které už nejsou asfaltové.  
 
Foto zde: https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/herni-krajina-pecka/ 


 
UŽITEČNÉ ODKAZY
Pec pod Sněžkou 137
542 21 Česká republika
Tel. +420 490 509 509
E-mail: hotel@grandhotelhradec.cz
SLEDUJTE NÁS
© 2024 Grand Hotel Hradec. All rights reserved.
Využijte nejvýhodnější cenové nabídky přes přímou rezervaci na grandhotelhradec.cz. Nyní i s Karta hosta kartou hosta více informací rezervovat