Výstava

Přijměte pozvání na výstavu
Ondřeje Mestka a Pepy Dvořáčka: Hory doly

 

Otevřete svá srdce unikátnímu uměleckému vyprávění a nechte se unést do světa hor a podhůří prostřednictvím výtvarných děl dvou talentovaných umělců.

Výstava začíná vernisáží 19. října 2023 v Grand Hotelu Hradec v Peci pod Sněžkou a bude trvat do 30. dubna 2024.

 

Detaily vernisáže:

  • Datum 19. října 2023
  • Čas Vernisáž začíná přípitkem v 18:00 hod
  • Místo Grand Hotel Hradec, Pec pod Sněžkou
 

Níže informace o tvorbě od samotných tvůrců:

 

Ondřej Mestek a Pepa Dvořáček: Hory doly

 

 

Hory Doly - dvojčata, ale zároveň protipóly, dva kontrasty, které by ale bez sebe nemohly existovat. Výstava Ondřeje Mesteka a Pepy Dvořáčka nabízí divákovi pohled na hory a podhůří prostřednictvím dvou médií - malby a fotografie. Obě média mají formálně mnoho odlišností, přesto spolu navzájem komunikují, propojují se. Sdílí mezi sebou jedinečnou, zvláštní symbiózu.

 

Podobně jako oba autoři, které spojuje především dlouhodobé přátelství, ale také silný vztah k horám a přírodě. Oba autoři se znají od útlého věku, společnou tvůrčí cestu ale objevili až v dospělosti, kdy se jejich cesty celkem náhodně opět protnuly.

 

Výstava Hory doly je tak jejich třetím společným projektem mapující hory a především Krkonoše. Autoři se zde nesnaží hledat společný úhel pohledu, ale naopak divákovi nabídnout komplexnější a širší vhled do fenoménu horské tématiky, která je pro lokalitu Pece pod Sněžkou a Grand Hotelu Hradec stěžejní.

 

Ondřej Mestek je malíř, v letech 2012 až 2018 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malby u profesora Jiřího Sopka a poté u Roberta Šalandy. Je pro něho charakteristická situační malba, téma hor a horské turistiky. Často zobrazuje příběhy horalů, motivy samoty a osamělosti v horách, ale také lyžařské areály nebo horské boudy.

Pepa Dvořáček je především komerčním a lifestylovým fotografem, ale fotí také například módní, portrétní nebo dokumentární fotografii.  V roce 2017 získal prestižní cenu Czech Press Photo - 1. cenu v kategorii Každodenní život (Project Black lodge).

 

Ondřej Mestek a Pepa Dvořáček: Hory doly

Přijďte sdílet radost z umění s námi!

Pro organizační účely prosíme o potvrzení Vaší účasti na vernisáži nejpozději do 15. října 2023 na email: sales@grandhotelhradec.cz.

UŽITEČNÉ ODKAZY
Pec pod Sněžkou 137
542 21 Česká republika
Tel. +420 490 509 509
E-mail: hotel@grandhotelhradec.cz
SLEDUJTE NÁS
© 2024 Grand Hotel Hradec. All rights reserved.
Využijte nejvýhodnější cenové nabídky přes přímou rezervaci na grandhotelhradec.cz. Nyní i s Karta hosta kartou hosta více informací rezervovat